REFLEXOLÓGIA

Život s chronickým ochorením nie je vždy ľahký, ale naučila som sa za posledných 11 rokov, že existuje množstvo spôsobov ako si zlepšiť svoj zdravotný stav a zredukovať symptómy, ktoré spôsobuje veľký, zhubný, neoperovateľný nádor na mozgu a tým si udržať čo najkvalitnejší spôsob života.


Reflexológia (reflexná terapia) sa stala jednou z mojich metód, ktoré mi pomohli nepodľahnúť chorobe a odvrátiť symptómy, ktoré s ňou súvisia.


Reflexológia patrí medzi najúčinnejšie alternatívne liečebné terapie, ktorá využíva niekoľko tisíc rokov známe poznatky založené na teórii, že všetky orgány alebo časti tela majú svoje reflexné body najmä na chodidlách, ale aj na rukách a ušiach.

Každá noha obsahuje viac ako 7200 nervových zakončení. 

Stimuláciou a masážou špecifických bodov na chodidlách nôh môžeme dostať telo do rovnováhy a podporiť samoliečebné procesy v tele.


0e98f367d107a678179e960c7df6cf92jpg

NIEKTORÉ Z VÝHOD REFLEXNEJ TERAPIE


Posilňuje imunitný systém

Úľavuje od stresu, depresie alebo letargie

Pomáha pri bolesti a zrýchľuje rekonvalescenciu po operácii

Podporuje krvný obeh

Pomáha detoxikovať

Zlepšuje trávenie

Posilňuje nervový systém a navodzuje pocit harmónie

Zmierňuje poruchy spánkuReflexológia mi osobne mnohokrát odvrátila prichádzajúci epileptický záchvat a tým som predišla viacerým možným komplikáciám.


Aj napriek mnohým pozitívnym účinkom na zdravie je vždy potrebné prediskutovať s vašim lekárom, či táto terapia je vhodná práve pre vás.Pokiaľ ide o klinické dôkazy, je mnoho štúdií, ktoré potvrdzujú pozitívny vplyv reflexnej terapie.

Prikladám link k najkompletnejšej zbierke výskumných štúdií reflexológie z celého sveta

http://www.reflexologyresearch.net/Research380ReflexologyResearchAbstracts.shtml


Ak máte záujem o túto terapiu, neváhajte ma kontaktovať (KE/ KE - okolie)